IMG 3708

 

Молитовна зустріч липневої ночі

Після недавньої прощі, яка відбулася 26 червня , до Страдча знову завітав високоповажний гість – єпископ-помічник Львівської архиєпархії Кир Володимир Груца, якого урочисто зустріли біля свого храму парафіяни. Владика очолив Божественну Літургію і виголосив повчальну проповідь на основі Євангелія від Матея. «Матей промовляє про те, як Око Божого Провидіння споглянуло на Галилейську землю, на озеро, де були рибалки. Ісус покликав їх, але вони не перестали бути людьми…». Цими словами Кир Володимир наголосив на тому, що найперше ми маємо бути людьми, християнами, а вже потім - певними фахівцями: лікарями, учителями, священиками, єпископами, монахами - кожен згідно свого служіння та покликання. « …Так є у християнстві, - зауважив проповідник, - що немає християнина більшого чи меншого, бо хрещення є одне, але ми маємо різні служіння в Церкві. Для того,щоб відбувся Бенкет, потрібен Той, хто його приготовляє і той посередник, який дає людям їсти». Він згадав апостолів, котрі були абсолютно різними, з відмінними поглядами, але вони були тими, кого Ісус сам хотів покликати. Цими словами Він підкреслив важливість бажання кожного з нас чути голос Божий, не заглушувати Його сучасними інформаційними засобами, надмірним «перебуванням» у соцмережах тощо.

«Ми є перш за все людьми, і саме такими хоче нас бачити Бог, і саме святість робить нас нормальними людьми – не фанатами, не диваками. Ісус каже до Петра: « Ходи, ти не будеш богословом, мучеником. Зроблю тебе рибалкою, рибалкою людей», - вів далі Владика Володимир.

Завершуючи свою науку, Владика розповів християнську легенду про те, як перед самим розп’яттям спокушував Ісуса злий. Мовляв, не іди на смерть, бо що буде зі світом і Твоїм вченням? Ісус відповів: « Я залишив Петра, Івана, Андрія… Вони покличуть інших». « Але їх мало, - наполягав злий. - Подивися, який великий світ: що вони зроблять? Крім того, вони можуть посваритися». «Справді, вони можуть посваритися», - задумався Христос, - але іншої можливості Я не передбачив».

Цією легендою Кир Володимир прагнув, аби ми, роздумуючи над сказаним, збагнули безмежну довіру Господа до людини і ту свободу волі, яку Він дав їй назавжди. «Бо це подарунок Його Любові, так, як і кожне покликання до життя й до кожного виду служіння», - завершив Владика.

 Леся Коваль

Зустріч єпископа помічника Львівської архиєпархії Кир Володимира

Наука єпископа-помічника Львівської архиєпархії Кир Володимира на нічних чуваннях у Страдчі

 

 

Проповідь єпископа-помічника Львівської архиєпархії Кир Володимира на Божественній Літургії під час нічних чуваньу Страдчі 3 липня 2016р.Б.

 

Фотоальбом 2 на 3 липня 2016р.Б.Єпископ-помічник Львівської архиєпархії Кир Володимир (Груца).