Про повний відпуст,який отримують вірні пройшовши Хресну Дорогу у с.Страдч 


tserkva 1       У 1936 році Папа Пій ХІ декретом N 4142/36 встановив на горі в с. Страдч Хресну дорогу з Єрусалимськими відпустами і надав Повний Відпуст тим вірним, які пройдуть цю Хресну Дорогу.

    У 1967 році Папа Павло VI Апостольською Конституцією «INDULGENTIARUM DOCTRINA» переглянув доктрину про Відпусти . Папа надав мандат Апостольській Пенітенціерії  для видання і керування відпустами від імені Папи. Після видання цієї Апостольської Конституції було потрібно просити потвердження даних до цього часу декретів про Відпусти. 

         Через складне становище нашої Церкви у ті роки, церковний провід не мав можливості звернутися до Апостольської Пенітенціерії для потвердження декретів 1936 року про відпусти для Страдчанської Хресної Дороги. У 2013 році Митрополит Львівський Ігор (Возняк) звернувся до Апостольської Пенітенціерії із відповідним проханням на що отримав позитивну відповідь.

          Згідно з декретом Апостольської Пенітенціерії Prot. N. 889/13/I від 17.грудня 2013 року був потверджений Повний Відпуст для тих вірних, які пройдуть Хресну Дорогу у Страдчі та виконають наступні умови:

1.Приступлять до Тайни Сповіді;

2.Причастяться Преcвятої Євхаристії;

3.Помоляться в наміренні Святішого Отця.

Цей Повний Відпуст даний на кожен день. Його можуть отримати ті, які пройдуть Хресну Дорогу у групі, чи одноосібно.

            Хто не має можливості пройти цілої Хресної дороги (а, наприклад, лише 3-4 стації) той отримує частковий Відпуст .

Не є обов'язковим сповідатися і причащатися у місці, де є можливість отримати Повний відпуст (отож, не обов'язково сповідатися і причащатися у Страдчі, можна це здійснити в іншому місці, а прибути лише на Хресну Дорогу). 

Три умови для Повного Відпусту можуть бути виконані декілька днів до чи після проходження Хресної Дороги, проте є необхідним прийняти Святе Причастя та помолитися у наміренні Сіятішого Отця в день проходження Хресної Дороги. . Це означає, що не обов'язково сповідатися у день коли проходиться Хресна Дорога.

Слід ще раз зазначити, що отримати Повний Відпуст можуть лиш ті, які приступили до Сповіді і Причастя ТОБТО Є У СТАНІ ОСВЯЧУЮЧОЇ ЛАСКИ! 

Умовою гідного святого Причастя є чиста совість причасника, покаяння перед Богом за гріхи і примирення з ближніми . Отже, не можуть отримати Повного Відпусту ті, які в найближчому часі не посповідався і є в стані важкого гріха. 

___________________________________________________

Пор. Страдецький Повний Відпуст, http://www.stradch.com/index.php/id/123 (30.04.2014)

  Відпуст (лат. Indulgentia) - це відпущення перед Богом тимчасової вини за вже прощені гріхи, через – провину яку вірний готовий спокутувати згідно визначених умов, здобутих за посередництвом церкви, яка як та, що уділює спасіння, диспензує своїм авторитетом і пристововує скарби відкуплення Христа і святих, INDULGENTIARUM DOCTRINA, N.1.

  Апостольська Пенітенціерія (Верховний Трибунал Апостольської Пенітенціерії) – один із трьох трибуналів Римської Курії. 

  Норма 13 Енкиридіона/Посібника у питаннях уділення відпустів (ENCHIRIDION INDULGENTIARUM normae et concessiones, edition quarta, Libreria Editrice Vaticana, 2004 c. 59-60) подає:

Побожне моління Хресної Дороги відновлює пам’ять про біль (муки), яку перетерпів наш Божественний Спаситель під час дороги від преторії Понтія Пилата, де був засуджений до смерті аж до гори Голготи де задля нашого спасення помер на хресті.

Для отримання Повного Відпусту діють наступні норми:

1.Побожне моління повинне бути сповнене перед стаціями законно встановленими.

2.Для встановлення Хресної Дороги необхідні чотирнадцять хрестів, зазвичай на яких розміщені картини чи зображення які відображають Єрусалимські стації.

3.Згідно із загальною традицією побожне моління складається з чотирнадцяти побожних читань, до яких додаються деякі молитви. Проте для сповнення побожного моління є достатньо побожних роздумів про Страсті і Смерть Господа, тому не є обов’язковою одна визначена форма поодиноких стацій.

4.Необхідно перейти від однієї стації до іншої.

Якщо побожне моління сповнюється публічно і є не можливим, щоб всі переходили від стації до стації за порядком, то достатньо, щоб провідник підходив до стацій і той час коли всі залишаються на своїх місцях.

5.Вірні, які мають вагомі перешкоди можуть отримати той же відпуст прочитавши побожні читання і роздумавши про Страсті і Смерть Господа нашого Ісуса Христа певний відрізок часу, наприклад 15 хвилин.

6.Коли йде мова про відпусти то до побожного моління Хресної Дороги є прирівняні інші побожні моління, затвердженні компетентною владою, в яких згадуються Страсті та Смерть Господа нашого Ісуса Христа завжди зберігаючи поділ на чотирнадцять стацій.

7.Для Східних, де не існує цього звичаю побожної моління [Хресної Дороги], для отримання цього Повного Відпусту є дійсною інше побожне моління в пам’ять про Страсті і Смерть Господа нашого Ісуса Христа встановлене Патріархами, кожним для своїх вірних.

  Відпуст є повним або частковим з тим, що прощається частину чи цілу тимчасову кару за гріхи. INDULGENTIARUM DOCTRINA, N.3.

  Пор. INDULGENTIARUM DOCTRINA, N.8.

  Катехизм УГКЦ «Христос Наша Пасха» 446.

Підготував Петро Проців