Hrustos Voskres2015

О Пасхо, визволення від скорбот! Нині бо з гробу, наче зо світлиці, засіяв Христос, жінок же радістю наповнив…»(з Пасхальної Утрені). Ці слова дають нам надію на те, що будь-які скорботи і розчарування неодмінно переміняться у радість. Несімо цю вістку прикладом свого життя туди, де люблять і ненавидять, де веселяться і сумують.

Воскресіння – це свобода і перемога над гріховними пристрастями, над привя'заністю до марнот цього світу, над гнівом, брехнею, жорстокістю та війною у будь-якому прояві, бо Господь – це Дорога правди, яку Він розпочав у бідній стаєнці і через хресну смерть завершив тріумфом Воскресіння. Не чекаймо, коли коли світ стане добрішим до нас. Змінюймо світ у собі через праведне життя у Господі, бо справжня радість приходить до людини через добрі вчинки, через співчуття і милосердя до ближнього.

Лише тоді воскресатиме Ісус у наших серцях і відбуватиметься чудо духовної переміни, лише тоді поламаються усі ворожі замисли і наша Батьківщина Україна воскресне з вогню, попелу і крові.

«Хай ніхто не залишиться поза радістю», - каже св. Іван Золотоустий. Нехай Милосердний Ісус за молитвами Богородиці підніме кожну людську душу з гріховного упадку, поблагословить злагодою, миром та любов'ю.

« Воскресіння день! Просвітімся торжеством і одні одних обнімімо та скажімо: Браття! І тим, що ненавидять нас, простім все з воскресінням..!» 

Христос воскрес!


о.Іван Колтун

2015 04 12